Genital Estetik

Op Dr. Dilek Doğan Baş

Genital Estetik Bursa

Kadınlar estetik görünüme oldukça önem verilir. Görüntüye verilen önemin artması genital estetiğe duyulan ilgiyi de artırdı. Genital estetik sayesinde kadınlar kendisini daha rahat hissedebiliyor.

Telefon: +90 (546) 815 01 99

Genital Estetik Nedir?

Kadınlarda vajina bölgesinde deformasyonlar oluşabiliyor. Oluşan deformasyonların nedeni farklı olabilir. Bu deformasyonların ortadan kaldırılarak güzel bir görüntü oluşturulmasına genital estetik adı veriliyor. Bu yöntemde doğuştan gelen veya daha sonradan oluşan genital problemler ortadan kaldırılır. Bununla birlikte kadınlar cinsel ilişkilerinde daha mutlu olabilir.

Genital estetik, kozmetik cerrahinin en hızlı büyüyen alanıdır. Bu işlemlerin yalnızca kadınlara uygulanıldığı düşünülür. Bu yanlış bir yargıdır. İşlem, erkeklere de uygulanabiliyor. Ancak kadınlar tarafından daha fazla talep görüyor.

Genital Estetik Neden Yapılır?

Genital estetik operasyonunun yapılmasının farklı nedenleri vardır. Cinsel bölgede oluşan deformasyonlar, zamanla fonksiyonel sorunlara neden olabiliyor. Bu da cinsel yaşamdan alınabilecek hazzın önüne geçiyor. Yapılan ufak operasyonlar sayesinde kişiler problemlerini geride bırakabiliyor.

Genital bölgede oluşan sıkıntılar kadınların günlük yaşamını direkt olarak etkiler. Bu bölgedeki sorunlar kadınların öz güveninin düşmesine, mutsuzluğuna sebep olabilir. Bu sorunları ortadan kaldırmak için de genital estetik yapılabilir.

Genital Estetik Tedavisinde Uygulanan Yöntemler

Teknoloji günden güne gelişiyor. Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak genital estetik alanında farklı tedavi yöntemleri ortaya çıkıyor. Genital estetik işlemlerinde lazer tedavisi kullanılabilir. Lazer tedavisi sayesinde dokular ısıtılır. Isınan dokular kolajen oluşumunu artırır. Bu da tedaviyi olumlu olarak etkiler.

Genital estetik tedavisinde ameliyattan da yardım alınabilir. Ameliyat ile tedavi en son çare olarak görülür. Ancak ihtiyaç duyulması halinde alanında uzman olan kişiler tarafından profesyonel bir şekilde gerçekleştirilir.

Genital Estetik Neleri Kapsar?

Genital estetiğin kapsamı oldukça geniştir. Bu tedavi yönteminin alanı geniş olduğu için pek çok kişiye hitap edebilir. Kişiler tecrübeli doktorlar sayesinde daha güzel, hoş ve ilgi çekici görüntülere sahip olabiliyor. Genital estetik kapsamında yapılan işlemlerden bazıları:

  • Klitoris üzerindeki cilt fazlalıklarının alınması
  • İç dudak estetiği
  • Kızlık zarı dikimi
  • Büyük dudak yağ dolgusu
  • Vajina daraltma

Son dönemlerde pek çok kadın genital estetik yaptırmaya karar veriyor.