Riskli Gebelik Takibi

Op Dr. Dilek Doğan Baş

Bursa’da kurulan ve tüm kadınlara sınırsız hizmetleriyle yanında olan Op .Dr. Dilek Doğan Baş ve ekibi her zaman farkını göstermektedir. Meslek hayatı boyunca her hastaya gereken ilgi ve alakayı göstererek tüm süreci yakından takip eder. Özel kliniğinde tüm kadın hastalıkları, gebelik takibi, doğum ve muayeneler en hızlı ve en hijyenik koşullarda yapılır.

Telefon: +90 (546) 815 01 99

Riskli Gebelik Nedir ?

Erken Doğumlar engellenebilir mi ?

Her Gebelik Riskli Midir ?

Yüksek Riskli Gebelik Nedir ?

Riskli gebelikte anneye nasıl yaklaşımda bulunulur ?

Normal başlayan bir gebelik süreci riskli duruma dönüşebilir mi ?

Riskli Gebelik Doktoru Bursa

Gebelik süreci; karar aşamasından, doğumun gerçekleştiği ana kadar olan zaman dilimini kapsar. Çocuk planlaması olan bir kadın, öncelikle bedenini gebeliğe hazırlamalıdır. Gebelik öncesi detaylı bir sağlık taraması yapılmalı, gebelik süreci için risk teşkil edebilecek sağlık sorunları tedavi edilmelidir. Her gebeliğin doğası gereği risk taşıdığı unutulmamalı; bu süreç, bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından titizlikle takip edilmelidir. Bazı kronik hastalıkların varlığı, gebelik oluşumu için engel teşkil etmese de, hamilelik aşamasında hem anne hem de bebek sağlığı için risk oluşturabilmektedir. Riskli gebelik takibi, multidisipliner bir yaklaşımla yürütülmesi gereken kritik bir süreçtir. Bu sebeple, riskli gebelik doktoru bursa için Op. Dr. Dilek Doğan Baş ile iletişime geçilerek randevu oluşturulabilir. Riskli ve yüksek riskli gebelikler konusunda uzman olan Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Dilek Doğan Baş, gebeliğin tüm aşamalarında, hastalarıyla birebir ilgilenmektedir.

Yüksek Riskli Gebelik

Yüksek riskli gebelik takibi, hamilelik sürecinde anne veya bebeğin sağlık durumunda potansiyel risklerin bulunduğu durumlarda yapılan özel bir takip programıdır. Bu durumlar genellikle anne yaşının genç veya ileri olması, kronik hastalıklar, önceki gebeliklerde komplikasyonlar veya başka sağlık sorunlarıyla ilişkilidir.

Yüksek riskli gebelik takibi, daha sık ve detaylı prenatal kontroller, spesifik testler ve izleme yöntemleri içerir. Bu sayede, anne ve bebeğin sağlık durumu yakından izlenir, olası komplikasyonlar erkenden tespit edilir ve gerekli önlemler alınarak riskler en aza indirgenir.

Yüksek riskli gebelikler; deneyimli bir sağlık ekibi tarafından takip edilir, uygun tedavi ve yönetim sağlanarak sağlıklı bir gebelik ve güvenli bir doğum hedeflenir. Takibi, bir perinatoloji uzmanı (yüksek riskli gebelik uzmanı) veya bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılır. Bu uzmanlar, genellikle bir multidisipliner ekip içinde çalışırlar ve diğer uzmanlarla birlikte en iyi sağlık hizmetini sunarlar.