Cinsel Terapi

Op Dr. Dilek Doğan Baş

Bursa Cinsel Terapi

Cinsel yaşamda sorun yaşamayı hiç kimse istemez. Ancak cinsel hayatlarında sorun yaşayan kişilerin en kısa sürede sorunlarına çözüm bulması gerekir. Çözüm için de profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyulur.

Telefon: +90 (546) 815 01 99

Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel hayatlarında problem yaşayan çiftlerin sorunlarının ortadan kaldırılması için yapılan terapilere cinsel terapi adı verilir. Bu terapi alanında uzman olan psikolog veya psikiyatr tarafından uygulanır. Uygulanan tedavinin amacı birey veya çiftlerin cinsel yaşamdaki sorununu bulmak ve ortadan kaldırmaktır. Ancak bulunan sorun fizikselse hasta ürolog veya dahiliye bölümüne yönlendirilir.

Cinsel terapinin amacına ulaşabilmesi için hastanın da emek göstermesi oldukça önemlidir. Sürece önem vermeyen hastalar, terapiden istediği verimi alamaz. Terapiden istediği verimi alamayan kişiler ise sorunlarını ortadan kaldırmakta zorluk yaşayabilir.

Cinsel Terapi Kim Tarafından Verilir?

Cinsel terapi görmek isteyen kişiler kimlerden tedavi alabileceğini merak ediyor. Cinsel terapiler klinik ve hastanelerde yapılır. Buna bağlı olarak kişiler bu merkezlerdeki psikologlardan yardım alabilir. Ancak kişilerin kendisini kanıtlamış ve tecrübeli kişilerden tedavi alması önerilir.

Opr. Dr. Dilek Doğan Baş, kendisini kanıtlamış ve sektörde tecrübe kazanmış doktorlar arasında yer alır. Birey veya çiftler Dilek Doğan Baş ile görüşerek cinsel problemlerini ortadan kaldırabilir.

Cinsel Terapi Sonrasında Sıkıntılar Tekrar Eder Mi?

Çiftlerin en çok merak ettiği soruların arasında cinsel terapi sonrasında sıkıntıların tekrarlayıp tekrarlamayacağı yer alır. Doğru ve uzman olan kişilerden alınan cinsel terapi sayesinde cinsel problem tamamen ortadan kaldırılabilir. Fakat bu problemin daha sonradan tekrarlanıp tekrarlanmayacağı kesin olarak bilinemez. Kişilerin fizyolojik ve psikolojik durumuna bağlı olarak sorunlar tekrarlayabilir.

Genel olarak bakıldığında ise hastalar terapiden sonra aynı sorunları tekrardan yaşamaz.

Cinsel Terapi İle Hangi Sorunlar Ortadan Kaldırılır?

Cinsel terapinin alanı oldukça geniştir. Bu terapi yönteminin geniş bir alana hitap etmesi hastalar için önemli bir avantajdır. Çünkü farklı problemlere sahip olan kişiler, terapi sayesinde sorunlarından kısa süre içerisinde kurtulabilir. Cinsel terapi ile kaldırılabilecek problemlerden bazıları:

  • Sertleşme problemi
  • Cinsel isteksizlik
  • Vajinismus

Kişiler günlük yaşamlarında farklı cinsel problemlerle karşılaştığı için terapiden beklentileri değişiklik gösterebilir.